site.btaИнформационен бюлетин за възникналите произшествия на територията на ОДМВР – Благоевград


1. При извършена, на 21.03.2025 г. в с. Яворница, общ. Петрич, проверка на 18-годишен младеж от селото, същият се е опитал за избяга от полицейските служители и е изхвърлил пластмасова бутилка, съдържаща найлонов плик с около 36 грама суха тревиста маса, която след направен полеви тест е реагирала положително на канабис. Младежът е задържан със заповед за задържане до 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство.
2. Със заповед за задържане до 24 часа, от полицейски служители на РУ-Петрич е задържана 37-годишна жена от гр. Петрич. Около 19:00 часа на 20.03.2025 г. във ФСМП-Петрич, същата е дърпала и блъскала медицинско лице, работещо във спешния център. За случая е уведомена компетентната прокуратура и е образувано досъдебно производство.
3. На 21.03.2025 г. в 02 РУ-Благоевград е получено съобщение, че от 15:30 часа на 19.03.2025 г. до 10:00 часа на 21.03.2025 г. е извършена кражба на преносим компютър от частен дом в гр. Благоевград. По случая е образувано досъдебно производство.
4. От полицейски служители на 01 РУ-Благоевград са задържани 29-годишна жена и 41-годишен мъж и двамата от гр. Благоевград, които около 18:10 часа на 21.03.2025 г. са направили опит за кражба на два гайковерта и електрически верижен трион от магазин на голяма търговска верига в Благоевград. Образувано е досъдебно производство. Работата по случая продължава.
5. Полицейски служители на 01 РУ-Благоевград работят по получен сигнал, че за времето от 20:00 часа на 20.03.2025 г. до 06:00 часа на 21.03.2025 г. са счупени малките триъгълни стъкла на предните десни страни на лек автомобил „Опел Корса“ и лек автомобил „Киа Рио“, паркирани в района на ул. „Стоимен Календерски“ в Благоевград, като от лекия автомобил „Опел Корса“ са отнети монети на стойност около 70 лева. По случая е образуван заявителски материал.
6. На 22.03.2025 г. в 01 РУ-Благоевград е съобщено за извършена, в периода от 20:00 часа на 21.03.2025 г. до 11:00 часа на 22.03.2025 г., кражба на машини за ремонтни дейности от временна постройка, находяша се в централната градска част на гр. Благоевград. За случая е уведомена РП-Благоевград и е образувано досъдебно производство.
7. В сутрешните часове на 23.03.2025 г. в 02 РУ-Благоевград е постъпил сигнал, че около 01:15 часа на същата дата е извършена кражба на сумата от около 2 415 лева от магазин за месо в гр. Благоевград. За случая е уведомена компетентната прокуратура и е образувано досъдебно производство.
8. ПТП:
На 23.03.2025 г. около 12:55 часа в района на с. Рибник, лек автомобил „Мицубиши“ с 42-годишен водач от гр. Сандански на ляв завой е излязъл в ляво от пътното платно, върнал се е в лентата за насрещно движение и се е ударил в лек автомобил „Опел Зафира“ с 42-годишен водач от гр. Сандански. Водачът на лекия автомобил „Мицубиши“ е пострадал с фрактура на подбедрицата. Направената му проба с техническо средство за употреба на алкохол е отрицателна.
На 23.03.2025 г. около 19:20 часа на ул. “Цар Симеон“ в гр. Банско, лек автомобил „Форд Фиеста“ с 50-годишна водачка от гр. Банско не е пропуснал и е блъснал лек автомобил „Ауди“ с 29-годишен водач от гр. Банско, който се е движил по път с предимство. При инцидента няма пострадали хора. Нанесени са материални щети. На водачката на лекия автомобил „Форд“ е направена проба с техническо средство за употреба на алкохол, която е отчела наличие на 2,17 промила, както и проба с техническо средство за употреба на упойващи вещества, която е отчела положителен резултат. Жената е задържана със заповед за задържане до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
На 23.03.2025 г. около 21:15 часа на кръстовище между ул. „Иван Гарванов“ и бул. „Св. Димитър Солунски“ в гр. Благоевград е станало ПТП, при което лек автомобил „Пежо“ с 19-годишна водачка от гр. Дупница е блъснала 16-годишно момче от гр. Благоевград, което е пресичало пътното платно по пешеходна пътека. Момчето е транспортирано за лечение в болнично заведение в гр. София с опасност за живота. На водачката на автомобила са направени проби за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.
9. Около 14:04 часа на 22.03.2025 г. в с. Кочан, от полицейски служители на РУ-Гоце Делчев е спряно АТВ, управлявано от 44-годишен мъж от с. Фъргово, общ. Сатовча. Входа на извършената проверка, с техническо средство е установено, че водачът го управлява с наличие на 1,25 промила алкохол в издишания от него въздух. Той е задържан със заповед за задържане до 24 часа. Образувано е досъдебно производство.
Оперативна обстановка в района на действие на РДПБЗН-Благоевград
За периода от 08:00 часа на 21.03.2025 г. до 08:00 часа на 24.03.2025 г. в звената за ПБЗН при РДПБЗН - Благоевград са регистрирани 26 сигнала за произшествия.
Ликвидирани са 24 пожара.
С преки материални щети 2 пожара.
Без нанесени материални щети са възникнали 22 пожара.
Извършени са 2 спасителни дейности.
Лъжливи повиквания 0.
При пожарите са починали/пострадали 0 граждани.
На 23.03.2025 г. около 00:58 часа е получен сигнал за пожар в изоставена сграда в района на бул. „Васил Левски“ в гр. Благоевград. Погасен от екип на РСПБЗН-Благоевград. Щети: домашно имущество и опушени стени.
На 23.03.2025 г. около 09:19 часа е получен сигнал за пожар в барака в с. Дъбрава, общ. Благоевград. Погасен от екип на РСПБЗН-Благоевград. Щети: две паянтови постройки и птици. Причината за пожара и стойността на нанесените щети са в процес на установяване.
news.modal.header
news.modal.text