site.btaОбщина Шумен отбеляза 152 години от гибелта на Апостола на свободата


С поднасяне на венци и цветя беше почетена паметта на Васил Левски
Община Шумен отбеляза 152 години от гибелта на Апостола на свободата с церемония по поднасяне на венци и цветя пред паметника му на площад „Освобождение“.
Учениците от Профилираната езикова гимназия „Никола Йонков Вапцаров“ - Шумен бяха подготвили рецитал за Апостола.
Слово за Васил Левски произнесе гл. ас. д-р Милена Георгиева - преподавател в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ и уредник на къща музей „Панайот Волов“. „Отново днес искаме да разберем Левски, неговото време и неговия свят, да се вдъхновим от делата му. Искаме да бъдем като Левски, да вярваме, че можем да изпълним неговия блян за отечеството – силна, независима и целокупна България“, каза в словото си Милена Георгиева.
На церемонията присъстваха заместник-кметовете на община Шумен, председателят на Общинския съвет Ася Аспарухова, областният управител, общински съветници, политически, просветни и обществени дейци, граждани.
Организатори на събитието бяха Община Шумен, Командването на шуменския военен гарнизон и факултет „Артилерия, ПВО и КИС“ към НВУ „Васил Левски“.
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text