site.btaРайонен съд – Кюстендил наложи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 10 месеца по отношение на обвиняем за кражба на пари, в условията на опасен рецидив
![Районен съд – Кюстендил наложи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 10 месеца по отношение на обвиняем за кражба на пари, в условията на опасен рецидив](/upload/2364704/20230818_144621.jpg?l=1000)
![Районен съд – Кюстендил наложи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 10 месеца по отношение на обвиняем за кражба на пари, в условията на опасен рецидив](/upload/2364704/20230818_144621.jpg?l=1000&original=d79db4f550a15a12b44be598aa08f2c374520bbf)
Районен съд – Кюстендил наложи ефективно наказание „лишаване от свобода“ по отношение на К. Л. / на 32 години, от гр. Кюстендил /, който се призна за виновен в кражба на чужди движими вещи – 1200 лв., от товарен автомобил, чрез разрушаване на преграда направена за защита на имот, в условията на опасен рецидив. Съдът одобри споразумението постигнато между Районна прокуратура и защитата на подсъдимия. Причинените от престъплението имуществени вреди са възстановени.
К. Л. се признава за виновен, за това че в периода 24.01.2024 г. – 25.01.2024 г., от товарен автомобил „Форд“, паркиран в центъра на кв. „Изток“ в гр. Кюстендил, чрез повреждане на преграда, здраво направена за защита на имот, е отнел чужди движими вещи – пари, на обща стойност 1200 лв., от владението на собственика им, като престъплението представлява опасен рецидив.
Одобреното споразумение има последиците на влязла в законна сила присъда. Подсъдимият ще изтърпи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 10 месеца, при първоначален режим –„строг“. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Съдът приспада при изпълнение на наказанието, времето през което подсъдимият е бил задържан с мярка за неотклонение „Задържане под стража“.
news.modal.header
news.modal.text