site.btaМВР: Информационен бюлетин
![МВР: Информационен бюлетин](/upload/1380929/MVR.jpg?l=1000)
![МВР: Информационен бюлетин](/upload/1380929/MVR.jpg?l=1000&original=988ef43c2c25fbb9c8016eabe46e92d19e602af2)
Бургас. Мъж е задържан за притежание на 400 г марихуана. Вчера около 17.30 часа служители от Второ РУ извършили претърсване в частен апартамент на ул. „Иван Богоров“, обитаван от 31-годишен ирландски гражданин. В жилището били намерени и иззети различни по размер полиетиленови пликчета и пластмасови съдове, съдържащи суха зелена тревна маса, реагирала при полевия тест на марихуана. Общото тегло на откритата дрога е около 400 грама. В рамките на полицейската работа на място били намерени още електронни везни и сумата от 3 000 лв. в банкноти с различен номинал. Мъжът е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо производство.
Сливен. Полицейски служители от група „Патрулно-постова дейност“ иззеха фалшива шофьорска книжка. Вчера те спрели за проверка лек автомобил „Мерцедес“ в района на бул. „Цар Симеон“. Водачът, мъж на 50 години, представил пред униформените служители неистинско българско свидетелство за управление на моторно средство. Служителите от проверяващия екип се усъмнили в истинността на документа и го иззели. По случая е образувано бързо производство.
Служители на участък „Петолъчка“ задържаха мъж за домашно насилие. Сигналът, че 40-годишен от село Сотиря упражнява насилие над жената, с която живее на семейни начала, бил подаден вчера. Пристигналите на място униформени служители задържали извършителя и по случая било образувано досъдебно производство. На жената е предложена правна помощ.
Шумен. За часове са установени и задържани извършители на грабеж във Върбица. Малко след 2 часа на 10 февруари бил получен сигнал от 61-годишен мъж от града, който съобщил, че минути преди това е застигнат от двама неизвестни на ул. „Христо Ботев“. Единият го държал, докато другият му отнема портфейл с лични документи и сумата от 650 лева. Незабавно били предприети необходимите оперативни действия за установяване самоличността на извършителите. Два часа по-късно служители на участъка във Върбица задържали двама местни жители за извършеното престъпление - на 26 и 22 години. Работата по образуваното досъдебно производство продължава под ръководството на компетентната прокуратура.
Благоевград. Вчера полицейски служители на РУ Петрич извършили проверка на жилищна сграда и прилежащо към нея дворно място в с. Михнево, обитавани от 23-годишен. В една от стаите на дома органите на реда открили около 96 г суха тревиста маса, реагирала положително на канабис и найлонов плик, съдържащ около 1,56 г амфетамин. При претърсването били намерени още вейп с четири пълнителя и спринцовка, всички съдържащи канабис. В дървен шкаф в стаята била намерена специална лед лампа, предназначена за отглеждане на марихуана. Обитателят на жилището е задържан със заповед за задържане до 24 часа, образувано е досъдебно производство по чл. 354А, ал.3 от НК. Работата по случая продължава.
Кюстендил. Снощи дупнишки полицаи задържаха 38-годишен мъж за незаконно притежание на оръжие и боеприпаси. Проверката на джип „Гранд Чероки“ служителите извършили в с. Червен брег около 22.30 часа. Водачът не представил разрешителен документ за огнестрелното оръжие, което било на предната седалка. При последвалото претърсване на автомобила били открити карабина с оптичен прибор и 50 патрона. В дома, обитаван от него, полицаите намерили над 800 боеприпаса от различен калибър. Иззетите оръжия, за които мъжът не е представил разрешителни документи, са 4 пушки и 2 пистолета. Досъдебно производство е образувано по случая в РУ Дупница, уведомена е прокуратурата.
Стара Загора. За броени часове беше разкрит извършител на кражба от частен имот. Сигналът за престъпното деяние бил получен вчера около 13,20 часа в полицейското управление в Казанлък. Пред униформените служители жертвата на престъплението съобщила, че от къща в село Скобелево е извършена кражба на 2500 лева. Незабавно бил сформиран екип, който започнал разследване. В рамките на извършената оперативна и издирвателна работа служителите от участъка в Павел баня установили извършителя на кражбата – жена на 33 години. Тя предала доброволно отнетата парична сума. Поради здравословни причини жената не е задържана. В РУ-Казанлък е образувано бързо производство по чл.194 от НК.
Пазарджик. Криминалисти задържаха млад мъж с наркотици. Вчера на кръстовище в областния град служители от сектор „Криминална полиция“ при РУ-Пазарджик засекли 30-годишен жител на гр. Септември. Последвала проверка, при която станало ясно, че той пренася в себе си осем полиетиленови топчета, съдържащи синтетичен канабиноид. Дрогата е иззета, а мъжът е задържан в ареста за срок от 24 часа. По случая е образувано бързо производство.
Ловеч. Полицаи от Районното управление в Луковит спасиха мъж от пожар в село Петревене. Сигналът за пожара е получен малко преди 2 часа тази сутрин. Незабавно към мястото на инцидента е изпратен противопожарен автомобил и е насочен автопатрул от РУ Луковит. Пристигайки първи на място полицейските служители чули викове за помощ от горящо помещение в къщата. Двамата полицаи успели за минути да извадят от пламъците 75-годишен, трудноподвижен и с множество придружаващи заболявания мъж. По същото време пристигнал и екип на РСПБЗН-Луковит, който потушил огъня. На възрастния мъж е оказана необходимата медицинска помощ. По предварителна информация причината за пожара е неправилно използване на отоплителен уред.
news.modal.header
news.modal.text