Община Сливен – Прессъобщение

site.btaОбщина Сливен: Приключи третото издание на общинския турнир за Купата на кмета

Община Сливен: Приключи третото издание на общинския турнир за Купата на кмета
Снимка: Община Сливен

40 отбора от 18 училища в Сливен се включиха в третото издание на общинския турнир за Купата на кмета, който е част от програмата на Община Сливен за Димитровден. Над 400 деца премериха сили в двудневните срещи по волейбол, футбол и баскетбол. Заместник-кметът Пепа Чиликова връчи наградите на победителите и благодари на всички, състезатели, треньори и съдии, които взеха участие в турнира.

„Радвам се, че днес мога да ви поздравя от мое име и от името на кмета Стефан Радев за поредното ви участие в спортния турнир за Купата на кмета. Благодаря ви за желанието, с което се включвате в този турнир, а ние го организираме, защото вярваме, че спортът трябва да бъде част от живота на всяко дете. Ще продължим да създаваме условия, в които вие да спортувате и да усвоявате здравословен начин на живот. Благодаря на вашите учители и треньори, които полагат усилия, за да ви водят по този път. Сигурна съм, че те са пример за всички вас. Пожелавам ви да сте здрави, бъдете все така упорити, залягайте здраво над уроците, спортувайте и не забравяйте, че това е най-добрата инвестиция, която можете да направите за своето бъдеще. Ще ви очакваме и следващата година на турнира за Купата на кмета!“, каза Чиликова.

При волейбола във възрастовата група V-VII клас първи се класира отборът на СУ „Константин Константинов“. Второ и трето място заеха учениците от СУ „Пейо Крачолов Яворов“ и ОУ „Д-р Иван Селимински“. В групата VIII-X клас на първо място се класира ПГХТ „Акад. Неделчо Неделчев“, второ място зае ППМГ „Добри Чинтулов“, а трето – ПГЕЕ „Мария Склодовска-Кюри“.

При баскетбола в групата V-VII клас шампион стана отборът на СУ „Константин Константинов“, следван от СУ „Пейо Крачолов Яворов“ и ОУ „Д-р Иван Селимински“. В групата VIII-X клас първенец стана СУ „Йордан Йовков“-Сливен. Второ място зае СУ „Константин Константинов“, а трето – СПГСГ „Арх. Г. Козарев“.

Във футбола учениците от V-VII клас първенец стана отборът на ОУ „Братя Миладинови“, следван от ОУ „Юрий Гагарин“ и ППМГ „Добри Чинтулов“. В групата от VIII-X клас на първо място се класира ПГПЗЕ „Захарий Стоянов“, следвани от ПГХТ „Акад. Неделчо Неделчев“ и ПГТО „Добри Желязков“.

Освен купи и медали всички класирали се отбори получиха парични премии от 500 лева за първо място, 300 за второ и 200 лева за трето място. Професионално жури определи и носителя на голямата награда на турнира. Тя се връчва на участниците, които са спазвали всички правила на състезанието и на почтената игра – отборът на СУ „Йордан Йовков“ беше награден с чек за феърплей на стойност 1500 лева за екскурзия.

Турнирът не е за картотекирани спортисти. Целта му е да поощрява физическата активност и масовия спорт като част от здравословния начин на живот. Организатори на спортното събитие са Община Сливен, със съдействието на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни /МКБППМН/ и Превантивно-информационния център.

Към 20:27 на 17.10.2024 Новините от днес