Община Банско – Прессъобщение

site.btaОбщина Банско: Спортистите от клуб ,,АлПиринСки“ доминираха на състезанията през уикенда

Снимка: Община Банско

През изминалия уикенд, състезателите на СК ,,АлПиринСки” взеха участие в две планински състезания. На 12.10.24 се проведе ежегодното състезание Скоростно изкачване на Копитото на Витоша, в памет на алпиниста - Боян Петров. Нашите състезатели се представиха отново на ниво. Никола Калистрин подобри собствения си рекорд от миналата година и отново беше недостижим. Асен Радулов се класира на второ място също с подобрение на личното си време. Марко Ноков и Иван Георов също постигнаха много добри резултати и се класираха в топ 10. При жените Верадина Начева надделя над всички жени и се класира на първо място. На следващия ден - 13.10.24, се проведе и ежегодното състезание за скоростно изкачване на връх Конгур, Беласица. Никола Калистрин отново доминира, като подобри рекорда на трасето с минута. Иван Геров участва в дисциплината за изкачване с планински велосипед и се класира на второ място. Следващият старт за състезателите на ,,АлПиринСки“ ще бъде на 19.10.24, когато ще се проведе скоростното изкачване на връх Руй в едноименната планина.

Към 12:14 на 14.10.2024 Новините от днес