Община Плевен – Прессъобщение

site.btaОбщина Плевен: Над 200 състезатели се включиха в най-големия детски турнир по таекуон-до в България – този за Купа „Плевен“

Снимка: Община Плевен

Над 200 състезатели от 15 отбора от цялата страна, както и тим от Република Северна Македония се състезаваха в седмото издание на станалия традиционен детски турнир по таекуон-до за Купа „Плевен“, който се проведе на 5 октомври, събота, в зала „Спартак“ в Плевен. Проявата е част от Спортния календар на Община Плевен за 2024 г. и от календара на Българската федерация по таекуон-до. Турнирът се организира от Спортен клуб по таекуон-до „Атила“ – Плевен с президент и главен треньор Даниел Цаков и с подкрепата на Община Плевен.

В турнира, който се проведе при безупречна организация, младите таекуондисти мериха сили в три възрастови категории, зрителите в зала „Спартак“ станаха свидетели на интересни и напрегнати двубои, в които състезателите демонстрираха много хъс и умения. В класирането по медали първенец стана Спортен клуб „Калоян – Ладимекс“ от Перник, втори се класира Таекуон-до клуб „Одесос“ – Варна, а почетното трето място заеха таекуондистите от АСТК „Тракия“ – Пловдив.

„Благодаря на всички състезатели и техните треньори за това, че за поредна година превърнаха турнира в истински спортен празник. Щастлив съм и че отново заедно с нас в Плевен бяха и нашите приятели от Република Северна Македония“, сподели президентът и главен треньор на СКТ „Атила“ Даниел Цаков. Той изрази надежда, че превърналата се в традиционна за града ни проява ще продължи да привлича интереса на клубове от цялата страна и все повече деца ще бъдат запалени по този спорт.

Към 20:20 на 07.10.2024 Новините от днес