Община Шумен – Прессъобщение

site.btaОбщина Шумен: Над 500 ученици се включиха в лекоатлетическия крос „Златна есен“

Община Шумен: Над 500 ученици се включиха в лекоатлетическия крос „Златна есен“
Снимка: Община Шумен

Над 500 деца и младежи от училищата в Шумен се включиха в 65-ото издание на масовия лекоатлетически крос „Златна есен“. Надпреварата се проведе по алеите на Градската градина. Традиционният крос постави началото и на учебно-тренировъчната и състезателна година в Ученическата спортна школа „Хан Крум“.
„Тази година е по-специална, тъй като се навършват 55 години, откакто Ученическата спортна школа „Хан Крум“ отваря вратите си за всички, които обичат спорта. Развиваме девет вида спорт, а от тази година имаме и борба“, каза Людмила Янкова, директор на ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“.
„Щастлив съм, че днес, в деня на откриването на учебната година на нашата спортна школа, имам възможността да ви поздравя за всеотдайността и усилията, които полагате ежедневно за нашите деца, за да имат тази спортна култура, която гарантира успешното им развитие“, с приветствени думи се обърна към участниците и организаторите кметът на Шумен проф. Христо Христов.
Той добави, че Община Шумен подкрепя дейностите на школата и ще се постарае за подобряване на спортно-техническата база. Градоначалникът пожела успешен старт и да победят най-добрите.
Участниците в най-малката възрастова група III-IV клас бяха заявили най-силно участие и затова бяха разделени в две серии, като им беше засечено време на обиколката.
Момичетата във възрастовата група III-IV клас избягаха една малка обиколка от 250 метра. На първо място се класира Далия Йотова от II ОУ „Д-р Петър Берон“, второ място зае Белослава Лунгова от НУ „Илия Р. Блъсков“ и трето – Камелия Великова от II ОУ „Д-р Петър Берон“. Във втората серия от тази група бяха отличени Александра Бъчварова, Ирина Жечева и Ферай Кязим.
Момчетата – III и IV клас избягаха също обиколка от 250 метра. При тях първо място взе Симеон Ангелов от II ОУ „Д-р Петър Берон“, второ – Самуил Арнаудов от II ОУ „Д-р Петър Берон“ и Владислав Николаев от НУ „Илия Р. Блъсков“.
В категория V-VI клас най-бърза от момичетата беше Далия Петкова от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Царев брод, Рая Касабова от СУ „Сава Доброплодни“ и Радина Радева от II ОУ „Д-р Петър Берон“. Първо място при момчетата спечели Авиноан Гидберг от СУ „Сава Доброплодни“, второ и трето място взеха Павел Петев и Даниел Бучков от СУ „Панайот Волов“.
При момичетата VII-VIII клас първа финишира Христина Йовчева, втора – Сияна Янкова и трета – Борислава Александрова, които са от СУ „Панайот Волов“. При момчетата в тази възрастова група победител стана Борис Генчев от ППМГ „Нанчо Попович“. Втори е Борис Борисов от СУ „Сава Доброплодни“, а трети е Кристиян Йосифов отново от СУ „Йоан Екзарх Български“.
При девойките IX-XII клас най-бърза по трасето беше Аделина Павлова от СУ „Йоан Екзарх Български“, която за поредна година завоюва първото място. На второ място завърши Рая Петрова от СУ „Сава Доброплодни“, а на трето – Андрея Стоянова от СУ „Сава Доброплодни“. При юношите първото място спечели Атила Расим от СУ „Панайот Волов“, втори се класира Петър Бонев отново от СУ „Панайот Волов“, а трети – Денис Джеват от ПГМЕТТ „Христо Ботев“.
За учениците от V-VI клас, VII-VIII клас и девойките от IX-XII клас избягаха обиколка от 500 метра. Юношите от IX-XII клас имаха двойна обиколка – 1000 метра.
В отборното класиране при децата от началните училища победата взеха възпитаниците на „Илия Р. Блъсков“. Отборът на „Д-р Петър Берон“ спечели в категорията за основни училища. Победители в комплексното класиране при средните училища станаха юношите и девойките от „Панайот Волов“.
Отличени бяха и училищата с най-масово участие. Във възрастовата група за ученици от III-IV клас първенец са НУ „Илия Р. Блъсков“ с 28 деца. От основните училища се включиха 80 възпитаници на III ОУ „Димитър Благоев“ и отново с 80 участия във възрастовата категория IX-XII клас на средните училища взе приза „Панайот Волов“.

Към 18:16 на 03.10.2024 Новините от днес