Община Банско – Прессъобщение

site.btaСки бегачите на Банско с високи постижения в последните стартове от летния Държавен и международен календар

Снимка: Пресцентър

От 13 до 15 септември в Сапарева баня се проведе Държавното лятно първенство по ски бягане за деца на възраст от 10 до 16 години. В надпреварата участваха всички водещи отбори в България, демонстрирайки високо ниво на подготовка и спортна форма.

Ски бегачите на Банско се отличиха с впечатляващи постижения, особено в категорията момичета U16. Мария Хинкова от СК „Банско“ завоюва златния медал на 3 км крос, сребро на 4 км класически стил при изкачването и остана на 4-то място на 5 км свободен стил, където само 2 секунди не ѝ достигнаха да се качи на почетната стълбичка. В същата категория Станимира Чучулайна (СК „Банско“) също постигна отлични резултати, класирайки се на 4-то място на 4 км класически стил и 5-то място в кроса. В категорията момичета U12, Елина Коева (СК „Банско“) продължи своя възход в класирането, като този път зае място в топ 15 в отделните дисциплини, доказвайки постоянството и амбицията си в ски бягането.

Състезателите на Ски клуб „Ел тепе“ също се представиха достойно в дисциплините от лятното Държавно първенство. При момичета U12 Спасимира Шошова спечели 3-то място в класическия стил с изкачване, 2-ро място в кроса и 4-то място в свободния стил. Макар и да не успяха да се класират в призовата тройка, останалите състезатели на клуба: Александра Чукур, Йоан Кленовски, Християн Неев, Нет Прад, Спайк Прад и Мирослав Кушлев се представиха много добре във всички дисциплини.

По същото време, на Световното лятно първенство по ски бягане във Вал ди Фиемме, Италия, националният състезател и представител на СК „Банско“ - Даниел Пешков постигна престижно класиране в топ 20. В конкуренция с елитни спортисти от 31 държави, Пешков доказа своя талант и подготовка, затвърждавайки мястото си сред най-добрите в света.

Към 00:52 на 17.09.2024 Новините от днес