Министерство на младежта и спорта – Прессъобщение

site.btaМинистърът на младежта и спорта Георги Глушков посрещна бронзовия медалист Божидар Андреев

Снимка: Пресцентър

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков посрещна бронзовия медалист от Олимпийските игри в Париж Божидар Андреев, който завоюва отличието в категория до 73 кг във вдигането на тежести след шест поредни успешни опита.

Европейският шампион в тази категория започна със 148 килограма в изхвърлянето, а след това преодоля 152 и 154 кг. В изтласкването Андреев вдигна последователно 183, 187 и 190 килограма. Така българинът завърши с двубой 344 килограма.

„България винаги е имала уникална школа във вдигането на тежести и е радващо, че отново сме там където ни е мястото - сред медалистите на Олимпийски игри“ , каза министър Глушков.

Сред пристигащите днес бяха и Иван Димов и Пламена Миткова. Българският състезател по вдигане не тежести не успя да постигне успешен резултат в дисциплината изхвърляне в  категорията до 61 килограма и отпадна. Миткова не успя да се класира за финала в скока на дължина в атлетическия турнир. Българката постигна 6.45 метра в най-добрия си опит от квалификацията и остана извън битката за медалите.

Към 19:12 на 10.08.2024 Новините от днес