Община Чепеларе – Прессъобщение

site.btaЧепеларе бе домакин на състезание по спортно ориентиране

Чепеларе бе домакин на състезание по спортно ориентиране
Снимка: Община Чепеларе

Състезание по спортно ориентиране за Купа ЧЕПЕЛАРЕ събра клубове от цялата страна в гр. Чепеларе на 09.08.2024 г.

Над 120 състезатели от Варна, Стара Загора, Пловдив, Габрово, Хасково, Чепеларе, София, Смолян, Ямбол, Сливен, Троян и други градове в България премериха сили в състезание по спортно ориентиране за Купа ЧЕПЕЛАРЕ.

Възрастовите групи при мъже, жени и деца над 10 годишна възраст стартираха в 14:00 часа зад Спортно училище "Олимпийски надежди" гр. Чепеларе. Децата до 10 години стартираха също в 14.00 часа в Градски парк, Чепеларе.

Награждаването се състоя от на площад "Олимпийски" в гр. Чепеларе, където бе и финалът на участниците. Победителите бяха наградени от Боран Хаджиев- кмет на община Чепеларе, Стоян Кузмов - заместник-кмет на община Чепеларе и Вера Бочукова - треньор на СКО Студенец 24 - Чепеларе. Наградени бяха всички деца до 10 годишна възраст, индивидуалните победители при мъже и жени в различните възрастови групи, клубовете - победители и класиралите се при откритото ориентиране.

Организатори на състезанието по спортно ориентиране за Купа ЧЕПЕЛАРЕ са СКО Студенец 24 - Чепеларе с подкрепата на Община Чепеларе. Състезанието е от календара на Българска федерация по ориентиране.

Утре състезателите продължават към Пампорово, където ще се проведе двудневдно състезание по спортно ориентиране за Купа "Тренера", посветена на Георги Захариев.

Към 00:18 на 10.08.2024 Новините от днес