Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: Отборът на „Узана“ – Габрово, победителят в състезанието по ориентиране за купа „Ловеч“

Снимка: Община Ловеч

Отборът на „Узана“ – Габрово, е победителят в състезанието по ориентиране за купа „Ловеч“, провело се вчера и днес в землището на с. Стефаново и с. Пресяка с домакинството на сдружение „Клуб по ориентиране“ - Ловеч. Участваха 200 състезатели от 26 отбора, разпределени в 13 възрастови групи от 10 до 70 години - от Варна, София, Габрово, Велико Търново, Стара Загора, Русе, Севлиево, Тетевен, Троян, Плевен. Най-малкият състезател е на 3 години и 8 месеца – от Севлиево, а най-възрастният – на 77 години - от София.

Второто място зае отборът на „Север“ – Плевен, а третото - „Вежен“ – Тетевен.

Медали получиха и класиралите се на първите три места индивидуални състезатели във всяка възрастова група.

Наградите връчиха кметът на Община Ловеч Страцимир Петков, кметът на с. Пресяка Георги Георгиев, председателят на управителния съвет на ловешкия клуб по ориентиране и ръководител на състезанието Михаил Масарлов и техническият ръководител Атанас Трифонов.

Участниците в надпреварата изразиха удовлетворение от добрата организация и правилно подбрания терен.

С благодарност за получената от Община Ловеч тази година подкрепа кметът Петков получи икона на свети Мина с пожеланието да бди над него и пази от беди новото му голямо семейство – жителите на общината.

Към 22:24 на 12.05.2024 Новините от днес