Министерство на младежта и спорта – Прессъобщение

site.btaММС ще отличи спортните ни таланти на церемонията „Младите шампиони на България“

Министерството на младежта и спорта ще отличи родните спортисти от първа група преди мъже и жени с призови класирания от световни и европейски първенства на церемонията „Младите шампиони на България“. Събитието ще се проведе на 18 декември (понеделник) от 10,00 часа в тренировъчната зала на Арена София.

С извършените промени в Наредба №5 на ММС за първи път се въведе премиране на младите ни спортисти, които ще могат да получават еднократни парични награди за призово класиране на световни и европейски първенства по олимпийски дисциплини и категории. Бе предвидено промените да влязат в сила през 2024 г., но екипът на министерството взе решение да премира състезателите с призови класирания и през настоящия сезон.

Към 07:17 на 16.08.2024 Новините от днес