Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: Рекордно участие в турнира по шахмат за купа ,,Ловеч“

Община Ловеч: Рекордно участие в турнира по шахмат за купа ,,Ловеч“
Снимка: Пресцентър

Шахматният турнир за купа ,,Ловеч“ с всяка измината година набира все по-голяма популярност. На последното XVII-то издание, проведено на 20.05.2023 г. под патронажа на кмета на Община Ловеч Корнелия Маринова,  участие  взеха рекордните 79 състезатели от цялата страна. Наградите бяха осигурени от Община Ловеч. Приветствие към участниците и награждаване на победителите направи заместник-кметът на Община Ловеч Венцислав Христов.

В крайното класиране състезателите на първите три места събраха равен брой точки и само допълнителните показатели ги подредиха по следния начин:

Победител и притежател на купата за втора поредна година стана международният майстор Цветан Стоянов. На 2-ро място остана гросмайстор Мартин Петров, а трети - ФИДЕ майстор Георги Филев.

Медали и грамоти се раздадоха във възрастите до 10, 12 и 16 години. Най-добре от ловешките шахматисти се представиха следните състезатели: до 10 години – Даниел Денчев, до 16 години – Михаил Папурков и Михаил Илиев, за жени - Диана Дякова, при мъжете - Венцислав Нинов и Деян Диков.

Към 02:20 на 06.08.2024 Новините от днес