site.btaАТА: Албания победи Полша и се приближи до класиране за Евро 2024

АТА: Албания победи Полша и се приближи до класиране за Евро 2024
Снимка: АТА

Албания се приближи до класиране за Евро 2024 след победа с 2:0 срещу Полша благодарение на головете на Ясир Асани и Мирлинд Даку в решаващ мач на стадиона на „Еър Албания“ в Тирана снощи, предаде агенция АТА.

В първите минути на терена бяха хвърлени много факли от фенове и мачът беше временно спрян.

Полша отбеляза гол през първото полувреме, но голът не беше зачетен поради засада.

Албания поведе с шут на нападателя Ясир Асани в 37-ата минута.

Поляците бяха по-агресивни в началото на второто полувреме, опитвайки се да изравнят.

Вторият гол за Албания бе вкаран от Даку в 62-ата минута.

Полша нямаше почти никакви шансове за гол, тъй като защитата на Албания беше много ефективна.
Мачът в Тирана беше петият в груповата фаза на квалификациите за Евро 2024 и Албания поведе в група Е с 10 точки, следвана от Чехия с 8 точки, Молдова 8 точки, Полша е четвърта с 6 точки.

(Новина, избрана от албанската агенция АТА за публикуване от БТА съгласно договора за сътрудничество между агенциите)