site.btaАА: Реал Мадрид победи Селта Виго с 4:0, като турският феномен Арда Гюлер вкара първия си гол за Реал

Снимка: АА

Реал Мадрид победи Селта Виго с 4:0 вчера в мач от испанската Ла Лига, като турският феномен Арда Гюлер отбеляза първия си гол за Реал Мадрид в добавеното време. Това предаде Анадолската агенция (АА) за БТА съгласно споразумението за обмен на информация между двете агенции.

Отборът на Реал Мадрид беше без наказания Джуд Белингам, но бразилската звезда Винисиус Жуниор и вундеркиндът Гюлер бяха на разположение, за да се разпишат за своя отбор пред феновете си на стадион Сантяго Бернабеу.

Вратарят на Селта Виго Висенте Гуаита и защитникът Карлос Домингес вкараха автоголове през второто полувреме и така помогнаха на белите да постигнат голяма победа.

Турският полузащитник Гюлер, който се присъедини към Реал Мадрид от истанбулския Фенербахче през юли, вкара четвъртия гол за своя отбор.

След мача италианският старши треньор на Реал Мадрид Карло Анчелоти го похвали.

„Той не игра много, три минути. Бях убеден, че може да направи нещо и той показа големия си талант. Той е страхотен талант и тези от нас, които го гледаме всеки ден, виждаме, че той се е подобрил много в последно време", каза Анчелоти.

„Той работи по-интензивно и показа качествата си. Има добро бъдеще тук и никой тук не мисли по друг начин“, добави той.
Гюлер каза, че е „развълнуван" от първия си гол за Реал Мадрид.

„Беше фантастично да отбележа в такава зашеметяваща атмосфера. Развълнуван съм, че вкарах първия си гол, благодаря на всички, които ме подкрепяха. Надявам се, че ще има още много и ще работя усилено това да се случи", каза Гюлер.

(Това е новина от деня в Турция, избрана от Анадолската агенция (АА) за публикуване от БТА съгласно споразумението за обмен на информация и професионално сътрудничество, което предвижда всеки ден националните информационни агенции на България и Турция да си разменят директно избрана от другата агенция новина на деня от съответната страна, а другата агенция да я публикува на своя интернет сайт с изрично посочване и цитиране на партньора й като източник.)