site.btaМанчестър Сити излезе на първо място във Висшата лига след победа срещу Саутхямптън

AP Photo/Darren Staples

Манчестър Сити победи с 1:0 у дома Саутхямптън в двубой от деветия кръг във Висшата английска лига.

Попадение на Ерлинг Холанд още в петата минута осигури ценните три точки в полза на шампионите, които излязоха на първо място във временното класиране с актив от 23 точки и са в серия от 32 поредни мача без загуба в първенството. Норвежкият национал беше точен във вратата на "светците" след асистенция на Матеуш Нунеш.

В допълнителното време на първата част гостите пропуснаха да изравнят, като удар на Камерън Арчър срещна гредата.

След почивката холанд на четири пъти не успя отново да се разпише във вратата на Саутхямптън и да направи успеха за Сити значително по-изразителен.

"Светците" са на последно място в класирането с актив от само една точка.

В друга среща от кръга Астън Вила не успя да спечели срещу Борнемут и завърши наравно 1:1 пред собствена публика.

Преди почивката попадение на Джон Макгин беше отменено, след като топката беше напуснала очертанията на терена, а в 76-ата минута Рос Баркли изведе участника в Шампионската лига напред с удар отблизо и асистенция на Леон Бейли.

В шестата минута на допълнителното време Еванилсон изравни за "черешките", разписвайки се с глава.

Астън Вила е на трето място в класирането с 18 пункта, докато Борнемут има 12 точки на десетата позиция във Висшата лига.

Брентфорд победи новака в елита Ипсиуч с 4:3, след като изоставаше с 0:2. С два гола се отличи Брайън Мбуемо.

Уулвърхямптън успя да спечели точка при гостуването си на Брайтън, завършвайки наравно 2:2, след късни попадения, които наваксаха изоставане от два гола.

По-късно днес Евертън е домакин на Фулъм. В неделя е дербито между Арсенал и Ливърпул.

3. Астън Вила 9 5 3 1 16:11 18
4. Арсенал 8 5 2 1 15:8 17 5. Брайтън 9 4 4 1 16:12 16 6. Нотингам 9 4 4 1 11:7 16 7. Челси 8 4 2 2 17:10 14 8. Тотнъм 8 4 1 3 18:9 13 9. Брентфорд 9 4 1 4 18:18 13 10. Борнемут 9 3 3 3 11:11 12 11. Нюкасъл 8 3 3 2 8:8 12 12. Фулъм 8 3 2 3 11:11 11 13. Манчестър Юнайтед 8 3 2 3 7:9 11 14. Лестър 9 2 3 4 13:17 9 15. Уест Хям 8 2 2 4 11:15 8 16. Евертън 8 2 2 4 9:15 8 17. Ипсуич 9 0 4 5 9:20 4 18. Кристъл Палас 8 0 3 5 5:11 3 19. Уулвърхямптън 9 0 2 7 12:25 2 20. Саутхямптън 9 0 1 8 6:19 1

Към 13:17 на 28.10.2024 Новините от днес