site.btaМайнц 05 и Борусия Мьонхенгладбах завършиха наравно в среща от футболното първенство на Германия

снимка: Torsten Silz/dpa via AP

Борусия Мьонхенгладбах изоставаше в резултата след автогол, но отборът успя да стигне до равенството 1:1 като гост срещу Майнц 05 в среща от осмия кръг на футболното първенство на Германия.

След нулево първо полувреме, домакините поведоха, след като в 55-ата минута Щефан Лайнер прати топката в собствената си врата.

Но Борусия изравни само две минути по-късно, когато германският нападател Тим Клайндийнст беше точен с глава за 1:1.

Играчите на Майнц се справиха с късния натиск на съперника, а Клайндийнст можеше да донесе успеха на своя тим, но ударът му с глава отблизо беше спасен от от вратаря Робин Зентнер в 90-ата минута, а шут от дистанция на Юлиан Вайгъл също беше париран от стража в добавеното време.

С равенството Борусия Мьонхенгладбах се изкачи с една позиция до деветото място в класирането, докато Майнц 05 остана 12-и преди мачовете през уикенда.

Програмата днес включва срещите Аугсбург - Борусия Дортмунд и Вердер Бремен срещу шампиона Байер Леверкузен. Лидерът в Бундеслигата Байерн Мюнхен гостува на последния в таблицата Бохум в неделя.