site.btaВиктор Марков с трета поредна победа на турнир по тенис за мъже в САЩ

Виктор Марков с трета поредна победа на турнир по тенис за мъже в САЩ
Снимка: Владимир Шоков/БТА

Виктор Марков се класира за втория кръг на основната схема на турнира по тенис на твърди кортове в Уинстън-Сейлъм (САЩ) с награден фонд 15 хиляди долара.

19-годишният българин победи с 6:3, 7:6(4) представителя на домакините Уилям Менинг. Срещата продължи час и 46 минути.

Марков спечели три поредни гейма от 3:3 до 6:3 в първия сет. Във втората част българинът изпусна на два пъти пробив преднина, а при 5:4 не можа да реализира три мачбола на собствен сервис. В тайбрека Марков спечели със 7-4 точки.

Преди този мач Марков спечели два победи в квалификациите, а във втория кръг той ще играе срещу Дакшинешвар Суреш (Индия).

Към 00:47 на 18.10.2024 Новините от днес