site.btaНад проект „Моето родно място“ работиха второкласници от училище „Райна Княгиня“ в град Уизбич, Великобритания
Над проект „Моето родно място“ работиха второкласници от Българското неделно училище „Райна Княгиня“ в град Уизбич, Великобритания. Той се състоеше от рисунка и описание на родния град в България. Това съобщават от просветното средище в своята страница във Фейсбук.
В публикацията си от учебното заведение представят и повече информация за останалите уроци на второкласниците:
„По български език и литература децата придобиха нови знания за гласните букви и ударението. По четене те се запознаха със стихотворението „Родна стряха“ от Ран Босилек. Заедно с прекрасната г-жа Цонева обсъдиха значението на непознатите думички от текста. Също така вникнаха в смисъла и посланието на автора, а именно думите му, които изразяват възторг, обич, преклонение пред дома, пред майката, приятелите и родното място... За домашна работа имат да научат наизуст стихотворението „Родна стряха“.
От образователното средище добавят, че по родинознание децата и техният учител са говорили за взаимоотношенията в семейството, в училището и какво е важно да знаем, за да имаме добри отношения с близките и съучениците. Изготвили са правила, които да спазват в училище, а именно - да използват учтиви думи, да си помагат, да се изслушват и да уважават мнението на другите.
Както БТА писа, за четвърта поредна година училище „Райна Княгиня“ отвори врати в град Уизбич. От тази година към учебното заведение е открит и филиал в град Кингс Лин.
Училище „Райна Княгиня“ в град Уизбич отваря официално врати през септември 2021 година. Обучението е всяка събота, а учителите в просветното средище са завършили образованието си в български университети. При завършен клас учениците получават удостоверение, което се признава в България.
В сайта на образователното средище е посочено, че основните цели на училището са да се даде възможност на българските деца в Уизбич и околността да изучават български език и култура, както и да се подпомогне тяхното общуване с други деца за изграждане на българско самосъзнание и идентичност. В учебното заведение децата посещават уроци по български език, роден край, народни танци и български песни. Всяка година се организират празненства по случай български празници, както и детски работилнички. На тържествата децата изнасят рецитали и концерти.
/АГ/
news.modal.header
news.modal.text