site.btaЕвропейското патентно ведомство организира през октомври онлайн събитие "Патенти и иновации в европейските университети"
Обсерваторията за патенти и технологии към Европейското патентно ведомство (ЕПВ) ще бъде домакин на онлайн събитие на тема "Патенти и иновации в европейските университети" на 22 октомври. Дискусията е специална, тъй като събира ключови заинтересовани страни, за да се проучи решаващата роля на университетите за стимулиране на иновациите в Европа, съобщиха от Патентното ведомство на България.
В тясно сътрудничество с експерти на ЕПВ, в едноименния на мотото на конференцията проект взеха участие 16 национални патентни офиса, в т.ч. и Патентното ведомство на България.
Сред акцентите на онлайн събитието са:
- Стартиране на първото общоевропейско проучване на университетските патенти "Ролята на европейските университети в патентоването и иновациите", което предоставя цялостен преглед на патентите в академичните среди в Европа, като подчертава ключовата роля, която имат университетите в трансфера на технологии и иновациите;
- Най-новите инструменти (търсачки): представяне на последната версия на Deep Tech Finder, която е подобрена и вече може да картографира подадените от университетите европейски патентни заявки и спинофи, предлагащи безценна информация за академичния иновационен пейзаж;
- Комуникация: Динамични панелни дискусии и семинари с участието на ключови университетски ръководители, водещи икономисти, специалисти по трансфер на технологии, политици. Това е възможност за достъп и комуникация както с колеги от националните патентни офиси, така и с други влиятелни заинтересовани страни за смислени дискусии относно най-добрите практики и бъдещето на иновациите в Европа.
Онлайн събитието ще се състои от 10:00 ч. до 12:00 ч. Централноевропейско време. Регистрацията е безплатна.
Регистрация за "Патенти и иновации в европейските университети" може да бъде направена тук.
Съобщението е направено в рамките на партньорската инициатива между БТА и Патентното ведомство на България, която предвижда в съвместната рубрика "Създадено в България" всяка седмица да бъдат представяни както вписаните в "Златната книга на Патентното ведомство" българи, така и дейността на Патентното ведомство.
/ВЙ/
news.modal.header
news.modal.text