site.btaАрсенал се наложи над Болтън с много млад отбор, Ливърпул победи десет души от Уест Хям за Купата на лигата

Снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Арсенал и Ливърпул постигнаха убедителни победи за Купата на лигата в Англия, като "артилеристите" се наложиха с 5:1 над третодивизионния Болтън, а "червените" спечелиха със същия резултат срещу останалия с десет души Уест Хям.

В тима на Арсенал играха много млади футболисти, като на вратата застана 16-годишният Джош Портър, а отличен дебют направи обещаващият 17-годишен Етан Нванери, който се отчете с два гола. В състава взялоха е 18-годишният десен защитник Джош Никълс и другият краен бранител Майлс Люис-Скели (17 години).
Първи гол за тима след трансфера си от Челси вкара Рахийм Стърлинг. Националите на Англия и Германия Деклан Райс и Кай Хаверц също вкараха. Аарон Колинс отбеляза почетното попадение да Болтън.

В другия мач защитаващият титлата си Ливърпул надигра Уест Хям най-вече благодарение на чудесно второ полувреме, в което тимът на мениджъра Арне Слот вкара 4 гола. Джарел Куанса от Ливърпул си вкара автогол, но Диого Жота изравни за домакините преди почивката. През втората част отново Жота и Мохамед Салах дадоха сериозно предимство на "червените", а в в 76-ата минута Едсон Алварес от "чуковете" получи втори жълт картон и напусна терена. До края на срещата Коди Гакпо вкара още два гола за Ливърпул за крайното 5:1.

Към 12:27 на 27.09.2024 Новините от днес