site.btaДружество „Българско училище в Хамбург“ обяви свободна позиция за училищен ръководител
Дружество „Българско училище в Хамбург“ обяви във Фейсбук свободна позиция за училищен ръководител. Основните функции на училищния ръководител в Българското училище в град Хамбург, Германия, се определят от Постановление №90 на Министерство на образованието и науката за българските неделни училища в чужбина, е посочено в публикацията, където са изредени изискванията за заемане на длъжността, както и необходимите документи.
Кандидатите за позицията следва да имат висше образование, образователно-квалификационна степен „Бакалавър“ или „Магистър“, професионална квалификация „Учител“ или педагогическа правоспособност.
От споделената информация става ясно, че се търсят следните „специални умения и способности“:
- да има опит и умее да планира, организира и контролира дейности, свързани с изпълнение на преките задължения;
- да умее да работи в екип;
- да притежава силноразвити комуникативни способности и умения за решаване на нестандартни проблеми и ситуации;
- да анализира, обобщава и да взема решения;
- да ползва компютър и друга офис техника.
Необходимите документи за кандидатстване са:
- заявление (свободен текст) до Управителния съвет на Българското училище в гр. Хамбург за участие;
- автобиография с посочено образование, академично и професионално, включително области на специализация, както и работен стаж и квалификация;
- копие на диплома за степен на образование и препоръки;
- мотивационно писмо.
Кандидатите могат да подават своите документи до 10 октомври 2024 г. по електронен път в PDF/Word формат на имейл адрес info@bgschule.de.
Подадените документи не се връщат на кандидатите, е посочено още в публикацията.
Българското училище в Хамбург е основано на 4 ноември 2001 г. Мисията му е популяризиране и поддържане на българския език и култура в Хамбург. Занятията се провеждат в събота в допълнение към редовния учебен процес в немското училище. Целта на учебното заведение е да създаде за децата среда, в която с желание и удоволствие да изучават български език и култура, посочват на своя сайт от училището.
В просветното средище се обучават деца от първи до 12. клас. Изучават се предметите български език и литература (за всички класове), роден край, околен свят, човекът и обществото (за учениците от първи до четвърти клас), география и история на България (за учениците от пети до 12. клас). За децата на възраст от три до шест години има предучилищна група.
/ЙК/
news.modal.header
news.modal.text