site.btaДва български гола не стигнаха на Шльонск (Вроцлав) да вземе поне точка от гостуването в Шчечин

Алекс Петков. снимка: WKS Śląsk Wrocław

Два български гола на стигнаха на миналогодишния вицешампион на Полша по футбол Шльонск (Вроцлав), за да си тръгна дори с точка от гостуването на Погон (Шчечин) и тимът отстъпи с 3:5 в 7-ия кръг на Екстракласа.

Алекс Петков вкара първия гол за гостите от Вроцлав в 32-ата минута, намалявайки на 1:2. Симеон Петров пък се появи като смяна на почивката и реализира за 3:4 в 81-ата минута. Цялата защита на отбора обаче няма с какво да се гордее, тъй като в крайна сметка допусна пет гола.

Шльонск все още няма победа от началото на първенството и с 4 точки заема предпоследното 17-о място.

Соченият в Полша като хитов сблъсък между Погон Шчечин и Шльонск Вроцлав не разочарова очакванията на публиката. Ожесточената среща беше пълна с обрати, а и

двата отбора имаха какво да доказват. Преди седмица Погон падна от Лех с 0:2, а Шльонск не спечели нито един от предишните пет мача в лигата.

В 7-ата минута гол за домакините беше отменен след намесата на системата, но няколко секунди по-късно те направиха фантастична комбинация с поредица от точни пасове и накрая топката стигна до Фредрик Улвестад, който прониза Рафал Лешчински на вратата на гостите. В 21-ата минута ветеранът Камил Гросицки увеличи преднината на домакините на 2:0, останал сам срещу вратаря.

В 32-ата минута дойде ред и на Алекс Петков да вкара гол, дошъл след центриране от свободен удар. Реферите дълго анализираха тази ситуация, но в крайна сметка отсъдиха гол, защото нямаше засада. Пьотър Шварц подаде на българския бранител, а след пет минути пак той подаде на Мусолик за 2:2.

Но попаденията продължиха да летят още до почивката, като Ефтимиос Кулурис направи 3:2 след асистенция на Гросицки. Неговото положение беше проверено с ВАР (системата за видеоповторения в полза на съдиите), но всичко се оказа редовно.

На полувремето в състава на Шльонск се появи Симеон Петров, който замени неубедителния Александер Палушек. Роденият във Франция българин не само вкара за 3:4  в 81-ата минута, но и получи третата най-висока оценка в своя тим – 7.4.

Домакините увеличиха на 4:2 в 66-ата минута чрез Адам Горгон, а в 89-ата Кулурис реализира второто си попадение в срещата и фиксира крайното 5:3.

И двамата български защитници утре трябва да се приберат в София и да се включат в лагера на националния отбор за мачовете от турнира Лига на Нациите срещу Беларус и Северна Ирландия на 5-и и 8-и септември.

Към 04:20 на 02.09.2024 Новините от днес