site.btaИталианецът Челестино Виети записа първа победа за сезона в Мото 2

Италианецът Челестино Виети записа първа победа за сезона в Мото 2
Челестино Виети / снимка: АП/Peter Dejong

Италианецът Челестино Виети постигна първата си победа за сезона в Мото 2. Пилотът на Ред Бул КТМ Айо потегли от полпозишън и задържа до края лидерската позиция в Гран при на Австрия.

22-годишният Виети измина 23-те обиколки на пистата "Ред Бул Ринг" за 36:22.427 минути и практически в нито един момент от състезанието не бе притеснен за победата си. На финалната права той дори имаше време да изправи мотоциклета си само на задна гума.

На второ място с изоставане от 1.850 секунди финишира испанецът Алонсо Лопес от Спийд Ъп Рейсинг. Лопес бе замесен до последно в битка за оставащите две места на подиума със сънародника си Арон Канет (Фантик Мотор) и британеца Джейк Диксън (Аспар Рейсинг). В крайна сметка Диксън зае третата позиция с изоставане от 1.974 секунди от победителя, а стартиралият от втората позиция Канет остана четвърти на 2.075 секунди.

В топ 6 място намериха още италианецът Тони Арболино (ЕЛФ Марк ВДС) и испанецът Маркос Рамирес (ОнлиФенс Американ Рейсинг), които обаче останаха на над 6 и над 12 секунди съответно от Виети.

В генералното класиране със 162 точки след 11 от общо 20 старта води испанецът Серхио Гарсия (МТ Хелметс), който днес остана на 14-о място и добави само две точки към актива си. Втори със 142 точки е съотборникът му Аи Огура, който не стартира в Гран при на Австрия, на трето място със 130 точки е американецът Джо Робъртс (ОнлиФенс Американ Рейсинг), който се нареди девети. Челестино Вието е шести с 96 точки.

Следващият старт в Мото 2 е на 1 септември в Гран при на Арагон в Испания.

Към 01:21 на 08.09.2024 Новините от днес