site.btaКитаецът Ю Се спечели олимпийската титла на 10 метра пистолет при мъжете

Китаецът Ю Се спечели олимпийската титла на 10 метра пистолет при мъжете
Ю Се е новият олимпийски шампион в спортната стрелба на 10 метра пистолет при мъжете / снимка: АП/Manish Swarup

Китаецът Ю Се спечели първата индивидуална титла в спортната стрелба на Олимпийските игри в Париж.

24-годишният Се триумфира на 10 метра пистолет при мъжете, като събра резултат от 240,9 точки. По този начин той стана олимпийски шампион за пръв път в кариерата си, а освен това донесе и четвърто злато на страната си в тази дисциплина.

Втори с 240 точки остана италианецът Федерико Малдини, а трети с 218,6 точки се нареди неговият сънародник Паоло Мона. Двамата италианци бяха начело в класирането през целия финал, но последните изстрели се пропукаха, което позволи на Се да ги изпревари и да се поздрави със златния медал.

За Китай това е трето злато от началото на Олимпийските игри и второ в спортната стрелба. В събота китайците станаха олимпийски шампиони и на 10 метра пушка в смесеното отборно състезание.

Българинът Кирил Киров също участва на 10 метра пистолет, като се класира на 16-о място в квалификациите.