site.btaБългария стартира с победа на Балканиадата по волейбол за девойки до 16 години в София

снимка: БФ Волейбол

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 16 години победи Черна гора с 3:0 (25:11, 25:16, 25:19) в първия си мач на Балканиадата, която се провежда в зала "Христо Ботев" в София.

В първия гейм българките, водени от Владислав Тодоров, поведоха с 9:0, постепенно увеличаваха преднината си и спечелиха с 25:11.

Втората част беше малко по-оспорвана. България взе аванс от 3:0, но Черна гора успяваше да се държи близо в резултата. Разликата растеше малко по-бавно от първата част, но достатъчно систематично. В един момент Черна гора успяваше да поддържа пасив от пет точки, но домакините не позволиха повече и след 25:16 направиха 2:0 гейма.

Едва в третата част Черна гора поведе с 2:0. Всъщност това беше и най-оспорваният гейм. Гостите се опитваха да притесняват българския тим, но не достатъчно. Не беше нужно много време националките да обърнат резултата и да поведат. След това те запазиха аванса си и така първият мач на българския тим за девойки до 16 години завърши с убедителен успех.

В първия мач за деня Турция победи Румъния с 3:0 (25:14, 25:15, 25:20).

Във втория ден от Балканиадата българките почиват. Мачовете са Сърбия - Турция от 16:00 часа и Румъния - Черна гора от 18:30 часа. Дневният билет е на стойност 5 лева.

Към 07:14 на 25.08.2024 Новините от днес