site.btaЗам.-министър Младенов награди европейския шампион по волейбол за мъже под 18 години

снимки: ММС

Заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов награди победителя на провелото се в България Европейско първенство по волейбол за мъже под 18 години. В спора за титлата отборът на Франция надигра по категоричен начин Италия с 3:0 гейма. На трето място завърши тимът на Полша, който се наложи драматично над Испания с 3:2 гейма и завоюва бронзовия медал.

Шампионатът на Стария континент се проведе под егидата на Европейската конфедерация по волейбол с подкрепата на Министерството на младежта и спорта. 16 отбора, разпределени в две групи, се впуснаха в битката за медалите. Градове домакини на събитието бяха София и Пловдив. Българският тим завърши на петото място в своята група и не успя да продължи в елиминационната фаза.

Президентът на Българската федерация по волейбол Любо Ганев награди най-добрия играч на европейското първенство за мъже под 18 години. За №1 беше избран французинът Ноа Дуфло Роси. В идеалния отбор на шампионата попадна и Мануел Златанов от Италия, който е внук на единствения българин във волейболната “Зала на славата” Димитър Златанов. Младата звезда получи приза си също от Ганев.

Към 13:32 на 22.07.2024 Новините от днес