site.btaСпартак Варна загуби от втородивизионния Дунав Русе в последната си контролен мач за лятната подготовка

Новакът в Първа лига Спартак Варна загуби с 0:2 от втородивизионния Дунав Русе в последната си проверка от лятната подготовка.

Двубоят на стадион "Спартак" в морската столица бе официално представяне на тима преди новия сезон, който стартира с гостуване на Хебър в Пазарджик на 22 юли, понеделник.

Старши треньорът Александър Томаш включи в стартовия състав трима, които са на проби и голяма част от новите попълнения, сред които изпъкнаха хърватският нападател Кристиан Илич и словашкият халф Филип Лесняк. Веднага след срещата стана ясно, че играчите на проби няма да останат в тима.

Гостите от Русе откриха още в седмата минута чрез Камен Хаджиев, който се разписа с глава след корнер.

В 15-а мин Джонатан Н`Сонде покачи на 2:0 в полза на Дунав след грешка при изнасяне на топката от собственото наказателно поле.

В 32-рата минута на местата на Сантос и Камара влязоха Виктор Митев и Ивей Ромееш. В 35-а мин Ахмед Ахмедов се измъкна зад защитата, преодоля вратаря, но шутът му бе блокиран.

През второто полувреме "соколите" създадоха няколко положения. Ромееш се измъкна зад защитата, но диагоналния му удар попадна в тялото на вратаря. Ангел Грънчов стреля с глава след корнер, но вратарят на Дунав улови. Халачев засече центриране, но ударът рикушира в бранител. Александър Цветков изведе Коуто, но ударът на португалеца срещна тялото на вратаря.

Въпреки поражението, феновете на Спартак изпратиха с ръкопляскания своите любимци.

Състави:

ФК Спартак Варна: 76 Мартин Величков, 4 Франьо Пърце, 5 Йоан Бауренски, 8 Филип Лесняк, 9 Джиани Сантос, 13 Бубакар Камара, 16 Кристиан Илич, 19 Роберто Корал, 29 Ахмед Ахмедов, 44 Ангел Грънчов (к), 88 Радослав Димитров
Резерви: 89 Никола Виденов, 2 Стефан Стефанов, 3 Кристиян Курбанов, 6 Александър Цветков, 7 Бернардо Коуто, 11 Виктор Митев, 14 Ромееш Ивей, 17 Цветослав Маринов, 18 Николай Димитров, 21 Александър Александров, 22 Александър Янчев, 99 Даниел Халачев
старши треньор: Александър Томаш

Дунав: 1 Иван Тошев, 26 Камен Хаджиев, 4 Преслав Петров, 29 Николай Дичев, 88 Димитър Тодоров, 7 Симеон Вешев, 15 Кристиян Господинов, 14 Радослав Апостолов (К), 8 Жак Пехливанов, 17 Луис Пахама, 77 Джонатан Н`Сонде
Резерви: 12 Даниел Николов, 3 Калоян Иванов, 45 Джан Хасан, 99 Дани Братоев, 10 Димитър Законов, 19 Стефан Стефанов, 18 Никола Тотев, 11 Денислав Минчев, 23 Мариян Вангелов, 34 Олег Димитров)
старши треньор: Мартин Ковачев

Към 05:05 на 25.08.2024 Новините от днес