site.btaИва Иванова се класира за четвъртфиналите на двойки при девойките на "Уимбълдън", Росица Денчева отпадна от надпреварата на сингъл

снимка: БФТ

Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на двойки при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Българката и Уакана Сонобе от Япония, поставени под номер 5, победиха с 6:2, 6:2 Ноеми Базилети от Италия и Лили Тагер от Австрия. Срещата беше прекъсната вчера заради дъжд при резултат 4:1 гейма във втория сет, а при доиграването Иванова и Сонобе нямаха съществени проблеми.

По-късно днес двете ще играят на четвъртфиналите срещу вторите поставени в схемата Ива Йович и Тайра Грант (САЩ).

В схемата на "Уимбълдън" на сингъл Росица Денчева загуби на четвъртфиналите с 3:6, 1:6 от номер 1 Рената Ямрихова (Словакия). Преди този мач Денчева постигна три поредни победи без загубен сет, но днес не успя да се противопостави на съперничката си.

Михаил Атанасов е национален треньор от страна на БФТ на българските юноши и девойки за откритото първенство на Великобритания по тенис.