site.btaВинисиус се извини след ранното отпадане на Бразилия от Копа Америка

Винисиус се извини след ранното отпадане на Бразилия от Копа Америка
снимка: АР, Godofredo A. Vasquez

Бразилският нападател Винисиус Жуниор се извини на привържениците, след като пропусна четвъртфиналите на Копа Америка поради наказание, но каза, че деветкратните шампиони ще се върнат към предишната си слава.

23-годишното крило на Реал Мадрид беше санкциониран поради натрупани жълти картони и изгледа от трибуните как Бразилия загуби от рекордния 15-кратен победител Уругвай с 2:4 след дузпи и 0:0 в редовното време.

Бразилия не успя да впечатли на Копа Америка, като завърши наравно два пъти в груповата фаза, като победи само Парагвай (4:1).

Това беше второто им поредно отпадане на четвъртфинал от голям турнир, след като загубиха от Хърватия след дузпи на Световното първенство през 2022 г. в Катар.

„Копа Америка приключи и е време да помислим, да знаем как да се справим с поражението. Чувството на разочарование отново ме обзема. Отново при дузпи.

Успях да получа два жълти картона, които можех да избегна. За пореден път гледах елиминацията отстрани. Но този път грешката беше моя. Извинявам се за това. Знам как да слушам критики и, повярвайте ми, най-суровата такава идва от вкъщи.

За щастие кариерата ми в националния отбор едва сега започна. Заедно с моите съотборници ще имам шанса да върна националния отбор там, където му е мястото. Ще се върнем на върха! Обичам те и давай заедно!“, написа Винисиус в социалната мрежа Instagram.

Винисиус, който се радваше на добър сезон 2023-24 в Реал, отбеляза пет гола в 34 мача за Бразилия, откакто направи международния си дебют през 2019 година.

Към 16:25 на 23.07.2024 Новините от днес