site.btaГолеми задръствания се образуваха на много места в Анкара в полунощ след мача Турция – Нидерландия

БТА, Анкара, горско стопанство "Ататюрк", мач Турция - Нидерландия/ Снимка: Нора Чолакова, БТА

Големи задръствания се образуваха на много места в Анкара в полунощ след мача Турция – Нидерландия на Евро 2024.

Жителите и гостите на столицата имаха възможност да следят мача на големи екрани на много места в турския мегаполис, включително в горското стопанство „Ататюрк“, където сред зрителите бе и кметът Мансур Яваш. Екрани бяха монтирани и в открития миналата година огромен земеделски комплекс БАКАП, в парка Алтънпарк и в Батъкент.

Задръствания в турската столица имаше и преди и в началото на очаквания с нетърпение мач.

Милиони турски граждани следяха с огромно вълнение играта, като пред екраните имаше както семейства с бебета и малки деца, така и много възрастни хора. Голяма част от хората си носеха сгъваеми столове. Гражданите масово оставяха автомобилите си на пътищата и дори на булевардите на големи разстояния от зоните, в които се излъчваше мачът.

Мерките за сигурност в столицата бяха засилени, видя кореспондентът на БТА в турската столица.

Огромна радост обзе хората, когато в първото полувреме централният защитник на Турция Самей Айкадин вкара гол. Събралите се в горското стопанство "Ататюрк" зрители скандираха „Турция“, развяваха турски флагове и запалиха факли.

Отборът на Нидерландия обаче направи пълен обрат срещу Турция и победи с 2:1 като по този начин стана последният полуфиналист на Евро 2024. "Лалетата" изоставаха на почивката на мача след голa на централния защитник Айкадин с глава, но стигна до успеха през втората част на Олимпийския стадион в Берлин с попадение на Стефан де Фрай и Коди Гакпо.

След края на мача пред екраните преобладаваше тишината. Някои от зрителите аплодираха турските футболисти.

В столицата се образуваха огромни задръствания и след края на мача.