site.btaСинер победи французин и ще срещне Григор Димитров на четвъртфиналите на "Ролан Гарос"

Снимка: АП

Григор Димитров ще срещне Яник Синер на четвъртфиналите на втория за годината турнир от Големия шлем “Ролан Гарос”.

Вторият в схемата италианец се наложи над представителя на домакините Корентен Муте с 2:6, 6:3, 6:2, 6:1 и си осигури нова среща с българина.

За последно Григор Димитров игра със Синер във финала на турнира от сериите “Мастърс 1000” в Маями в края на март, като срещата завърши с победа за италианеца.

Синер влезе кошмарно в мача срещу Мути и загуби първите пет гейма, след което направи пробив и взе още един гейм, за да отстъпи в първия сет с 2:6.  Световният номер 2  постепенно намери своя ритъм на игра и охлади надеждите на френската публика, която оказа сериозна подкрепа на  местния любимец Муте.

Зрителите вярваха, че Муте е способен да бъде първият френски четвъртфиналист на Ролан Гарос след Ришар Гаске през 2016 година, но Синер не допусна изненада. Италианецът подобри сервира си и бе стабилен в разиграванията. Той проби за 3:2, след което изравни сетовете след 6:3.

До края Синер не изпусна инициативата и взе без проблеми следващите два сета с 6:2, 6:1.

"Беше много трудно за мен. Мисля, че той игра много добре в първия сет. Имах някои шансове, но той игра много по-добре от мен, така че трябваше да се приспособя. Той направи невероятно представяне тук на Ролан Гарос. Атмосферата, както винаги, беше невероятна. Той играе различно от повечето ми опоненти, така че беше трудно за мен. Освен това е левичар. Не се играе толкова много пъти срещу левичари, така че се радвам, че съм в следващия кръг", каза Синер след мача.

Така на четвъртфиналите предстои интригуващ сблъсък между Синер и Димитров, като в преките сблъсъци предимството е на страната на италианеца с три победи срещу една за българина.

Към 08:11 на 23.07.2024 Новините от днес