site.btaЖенският национален отбор по футбол претърпя минимално поражение от Румъния в Европейска квалификация

Снимка: Посолство на България в Румъния

Женският национален отбор на България по футбол отстъпи на Румъния с 0:1 (0:0) в третия мач от група С4 на Европейските квалификации, които са валидни и в турнира Лига на Нациите.

След този мач румънките са еднолично начело с 9 точки от три срещи, следвани от отбора на Армения, който по същото време победи Казахстан с 2:1 на свой терен. България е на 3-а позиция с 3 точки от три мача, а казахстанската формация е без актив на последното място. България ще има шанс да вземе реванш от този противник след дни, тъй като на 4-и юни посреща румънския състав в София в среща от поредния кръг в група С4.

Единственият гол днес отбеляза Щефания Вътафу в 76-ата минута. Тя се разписа след пробив и подаване на Йоана Вълъчану от дясно.

През по-голямата част от мача румънките владееха топката и нападаха повече, като преди почивката бяха отправили седем удара по посока на българската врата срещу нито един от страна на нашите момичета.

Българският отбор, който беше лишен от три важни фигури като Евдокия Попадинова, Ивана Найденова и Димитра Иванова, подобри доста играта си през втората част. Но след 70-ата минута отново домакините взеха инициативата и логично поведоха. В края на срещата пред Лора Петрова се откри добра възможност да изравни, но вратарката Пърълуца спаси изстрела.

Състав на България: Роксана Шахънска, Яна Йорданова, Николета Бойчева, Яница Иванова, Кристиана Караиванова (80 – Гергана Халянова), Лора Петрова, Йоана Станкова, Леонора Желева (80 – Бианка Демирова), Виктория Адрианова (58 – Антонина Шопска), Александра Сергеева (48 – Симона Петкова), Александра Янева (80 – Никол Диманова).

Сънародничките ни дойде да подкрепи на терен, по време на мача, и посланикът на България в Румъния Радко Влайков. "Прекрасен Женски национален отбор по футбол на България тази вечер в Букурещ! Минимална загуба от опитен и труден съперник-домакин, но с изключителен дух и борбеност на нашите момичета със средна възраст 22 години! Много от тях дебютантки! Този отбор има голямо бъдеще с всеотдаен треньор като Силвия Радойска! С прекрасния психолог на отбора, голямата шампионка в сноуборда Александра Жекова! С героинята тази вечер вратарката Роксана Шахънска", написа дипломатът на официалния си профил в социалната мрежа Фейсбук.

Към 18:02 на 25.08.2024 Новините от днес