site.btaОБНОВЕНА Антоанета Костадинова зае пето място във финала на 25 метра пистолет на Европейското първенство по спортна стрелба

снимка: БТА, архив

Олимпийската медалистка Антоанета Костадинова зае пето място във финала на 25 метра пистолет при жените на Европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Осиек (Хърватия).

Българката записа 20 точки във финала. Надпреварата беше изгледана от председателя на Българския стрелкови съюз Весела Лечева.

Титлата спечели представителката на Франция Камий Йеджейевски с 33 точки. Германката Дорийн Венекамп взе среброто с 32, а с бронза остана Аляксандра Пятрова от Беларус с 25 точки.

По-рано днес Костадинова намери място сред финалистките с осми резултат от 583 точки, а с най-добър резултат бе Вероника Майор (Унгария) - 589.

Мирослава Минчева се нареди 12-а с 581 точки в квалификацията, а по-назад останаха другите българки - Лидия Ненчева - 24-а, Ирена Танова - 49-а и Адиел Илиева - 51-а.

В отборното подреждане България (в състав Антоанета Костадинова, Мирослава Минчева и Лидия Ненчева) се класира на четвърто място след Германия, Франция и Унгария.

Европейското първенство е последният голям форум в спортната стрелба, на който ще се дават директни квоти за Олимпиадата през това лято.

До момента квоти за Игрите в Париж имат Антоанета Костадинова и Кирил Киров.

Общо 24 национали ще участват на шампионата.

Към 06:27 на 23.07.2024 Новините от днес