site.btaОсем медала спечелиха и осемте състезатели на Спортен клуб „Шуменска крепост“, участвали на държавното първенство по кикбокс в Севлиево

Снимка: Кореспондент на БТА в Шумен Станимир Савов, архив

Пет златни, два сребърни и един бронзов медал спечелиха осемте състезатели на Спортен клуб (СК) „Шуменска крепост“, които участваха на завършилото вчера държавното първенство по кикбокс в стил К1 в Севлиево, съобщи за БТА старши треньорът на клуба Галин Методиев.

По думите му СК „Шуменска крепост“ е на трето място в отборното класиране, но заради по-малкото си участници. На първо и второ място са отборите на Спортния клуб „Спартак“ - Пазарджик и „Вокил“ - Варна, които имат съответно един сребърен и един бронзов медал повече от шуменци.

Шампионски титли и златни медали завоюваха Никол Мартинова в категория до 48 кг при 13-14-годишните момичета; Хелин Хасан в категория до 56 кг при девойките младша възраст; Габриел Чергански в категория до 63,5 кг при юношите младша възраст; Йолина Димитрова в категория до 65 кг при девойките старша възраст и Георги Атанасов в категория до 75 кг при мъжете. Сребърни медали спечелиха Джан Нури в категория до 60 кг при юноши старша възраст и Виктор Ганчев при мъже в категория до 71 кг. Бронзов медал в същата категория завоюва другият шуменец - Виктор Иванов, отбеляза Методиев.

Той припомни, че на бойците от СК „Шуменска крепост“ им предстои от 7 до 9 юни участие на турнира “Свети Георги”, в стила “лоу кик”, в град Бяла, Русенско. Малко по-късно състезатели от шуменския клуб ще заминат за унгарската столица Будапеща, където от 11 до 16 юни ще се състои Световната купа за всички възрасти.