site.btaМая Пенева стана шампионка в многобоя при девойките на международния турнир по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова" в Бургас

снимка: БФХГ Фейсбук

Мая Пенева спечели титлата в многобоя при девойките на международния турнир по художествена гимнастика за Приз "Жулиета Шишманова", който се провежда в Бургас.

Българската грация събра 105.100 точки, след като получи оценки от 25.200 на обръч, 28.650 на топка, 26.850 на бухалки и 24.400 на лента.

Втора е Каролина Фрейташ (Португалия) със 102.300 точки, а трета се нареди Сакинахания Смайлизада (Азербайджан) с 97.800 точки.

Само по една гимнастичка от държава влиза в официалното класиране. Извън него останаха Виктория Христозова, Никол Валентинова и Емили Николчова.

Отборно България е на първо място със 105.000 точки, пред Португалия със 104.100 и Азербайджан с 97.150 точки.

На финалите на отделните уреди Валентинова ще играе на обръч, Пенева на топка и на бухалки, а Христозова на лента.

Домакините КХГ Черноморец ще бъдат домакини на Мастър Клас с треньорката Кристина Гюрова в неделя от 13:30 до 18:00 часа.

Турнирът в Бургас продължава в събота и неделя.

Към 16:16 на 07.05.2024 Новините от днес