site.btaПари Сен Жермен се доближи на точка от титлата във Франция

Пари Сен Жермен се доближи на точка от титлата във Франция
Усман Дембеле вкара два гола за победата на Пари Сен Жермен над Лориен / снимка: АП/Michel Euler

Пари Сен Жермен се доближи на точка от трета поредна титла във френското първенство след победа с 4:1 като гост над тима на Лориен в отложена среща от 29-ия кръг.

По този начин футболисти на Луис Енрике събраха 69 точки от 30 мача и четири кръга преди края на сезона водят с 11 точки на втория Монако.

Усман Дембеле и Килиан Мбапе реализираха по два гола за ПСЖ, като Мбапе направи асистенция за второто попадение на Дембеле.

Бившият играч на Борусия Дортмунд и Барселона бе този, който откри резултата в 19-ата минута, а Мбапе удвои три по-късно. В 60-ата минута звездата на френския футбол асистира на Дембеле, който вкара красив гол, а в края на двубоя двата тима си размениха по един гол чрез Мохамед Бамба за Лориен и отново Мбапе за ПСЖ.

Парижани можеха да спечелят титлата още снощи, но Монако остави живи теоретичните си шансове след успех с 1:0 над Лил.

Единственото попадение в срещата реализира Юсуф Фофана час след началото.

За тима от Княжеството победата бе четвърта поредна и тимът се закрепи твърдо на второто място с 58 точки, на пет пред третия Брест и на шест пред четвъртия Лил.

В последния мач от снощи Олимпик Марсилия и Ница завършиха наравно 2:2 в дербито на Юга.

Точни за домакините през двете полувремена бяха Джонатан Клаус и Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа, докато за Ница Терем Мофи откри резултата, а Мелвин Бард го оформи в крайния му вид.

Домакините от Марсилия пък играха цяло второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Фарис Мумбана.