site.btaБяла завърши с пълен актив основната фаза на шампионата на България по хандбал при жените

Срещи от последния шести кръг в основната фаза на първенството на България по  хандбал за жени:

4. Сливница      6    1    1    4    189:205      3

* Заб. Бяла започна основната фаза с бонус от + 3 точки, Свиленград - с + 2 точки, а Етър -  с + 1 точка на базата на класирането на отборите от редовния сезон на шампионата.

Суперфинал (играе се до две победи в три мача):
Бяла - Етър 64

Серия за третото място (играе се до две победи в три мача):
Свиленград - Сливница

Защитаващият титлата си Бяла надделя над гостуващия Свиленград с 37:24 (20:6) и завърши с перфектен баланс от шест победи в шест мача в основната фаза на първенството на България по хандбал за жени.

Срещите от последния кръг бяха  без значение за крайното класиране, но шампионките не дадоха  особени шансове на съперничките си, като до голяма степен предрешиха двубоя още през първото полувреме, оттегляйки се на почивка с аванс от 20:6.

Бяла ще има домакинско предимство в Суперфинала срещу носителя на националната купа  Етър 64. Серията за титлата е до две победи от три мача.

Великотърновки завършиха основната фаза с домакинско поражение от Сливница. Наставникът на "виолетовите" Атанас Атанасов даде възможност за изява  на някои по-млади състезателки и това се отрази.

Етър пропиля аванс от 17:13 и в края на полувремето допусна изравняване.  След почивката Сливница стигна до обрат и взе преднина при 22:20 и я поддържаше до 47-ата минута, когато Етър стигна до 28:28. Последваха шест поредни попадения за гостенките,  с което те си осигуриха и крайната победа.

Ивет Костадинова вкара 10 гола за първия успех на тима в основната фаза на шампионата, а Данислава Петрова се отличи с 12 гола за Етър.