site.btaРеал (Сосиедад) позволи на Алмерия да вземе точка с късна дузпа в мач от Примера

снимка: AP Photo/Christophe Ena

Последният в класирането на Примера дивисион Алмерия спаси точка, когато всичко изглеждаше загубено при гостуването на Реал Сосиедад и завърши 2:2. Тимът от Сан Себастиян доминираше отчетливо и създаде много положения, не се затвори в края и в крайна сметка плати за това.

Те преодоляха първоначалния гол на Адри Ембарба с голове на Шералдо Бекер и Микел Оярсабал и бяха на път към четвъртата си поредна победа, когато Алмерия организира атака. Започна я белгиецът Ларджи Рамазани, а Субелдия събори Антони Лосано-Чоко и съдията отсъди дузпа. Адри Ембарба не пропусна от единадесет метра и отборът на Пепе Мел смълча "Арена Реале" в Сан Себастиян.

Особено активен в предни позиции беше Бекер, който освен гол, записа и асистенция. Първото попадение за домакините беше особено атрактивно, след като Хави Галан проби от ляво и центрира. Бекер следеше ситуацията и се изстреля като куршум на първа греда, за да прати топката във вратата. Негов удар в 39-ата минута едва не се превърна във втори гол, но Максимилиан спаси гостите, слагайки крак на самата голлиния. В началото на второто полувреме попадение на Оярсабал беше отменено заради засада, а след това баските пропуснаха още две възможности. В 59-ата минута стана 2:1, след като Субименди центрира, Бекер насочи топката към вратата, но от самата голлиния капитанът на домакините открадна гола и сложи главата си на топката.

С този резултат домакините пропуснаха да стопят разликата до регионалния си съперник Атлетик (Билбао), който заема 5-о място с 57 точки и остават с 50. Алмерия си е на последно място само с 1 победа от началото на сезона, едва 14 събрани точки и се подготвя за участие във втора лига през новата кампания.