site.btaЕтър 64 се класира за Суперфинала за титлата в женското хандбално първенство на България

Срещи от петия кръг в основната фаза на женското хандбално първенство на България:

Сливница - Бяла          - 30:33 (16:19)
Свиленград - Етър 64 - 25:33 (11:15)

В класирането води Бяла с 13 точки, пред Етър 64 със 7, Свиленград с по 5 и Сливница с  1.

Етър 64 победи домакина Свиленград с 33:25 (15:11) в среща от предпоследния пети кръг на основната фаза на първенството на България по хандбал за жени.

С успеха момичетата на Атанас Атанасов,  които през миналия месец спечелиха националната купа за рекорден 16-и път, събраха 7 точки и си осигуриха второто място, а с това и класиране на Суперфинала за титлата. В серията за златото те ще се изправят срещу шампиона Бяла,  който  ще има домакинско предимство в плейофите до две победи, след като си осигури първото място в основната фаза.

Домакините започнаха по-добре в Свиленград и имаха преднина от 8:5 малко след средата на първото полувреме, но с четири поредни попадения великотърновки реализираха обрат и до края на мача не допуснаха съперника отново да поведе.

Със серия от 5:1 гола Етър взе аванс на почивката от 15:11, а през втората част гостенките продължиха да доминират и в 49-ата минута вече водеха с 27:19, с което предрешиха крайния  победител.

Стефани Петрова се разписа 12 пъти за "виолетовите". Райна Георгиева  беше  най-резултатна за Свиленград с 6 попадения.

В другата среща от кръга  тимът на Бяла спечели гостуването си на Сливница с 33:30 (19:16) и с 13 точки е недостижим на  върха.