site.btaЦСКА-София и Септември (Сф) ще играят на финал за Купата на БФС при набор 2006

ЦСКА-София и Септември (Сф) ще играят на финал за Купата на БФС при набор 2006
снимка: БТА/Боян Ботев

Юношите на ЦСКА-София и Септември ще играят на финала за Купата на БФС при юношите, родени през 2006-а година. Победителят в този заключителен мач от турнира ще представя България през есента в квалификациите на Младежката лига на УЕФА.

Септември (София) победи Левски с 3:0 и заличи преднината на сините от първия мач от два гола. Още в 6-ата минута Александър Кавръков беше точен за домакините в началото на срещата, а след това Валентин Доцев от дузпа пет минути преди края на първата част направи 2:0. Кристиян Добрев се разписа с хубав удар за 3:0 в 65-ата минута.

В първата среща Левски спечели на свой терен с 2:0, като една година по-малкият Стивън Стоянчов вкара втория гол дълбоко в добавеното време. Септемврийци обаче отиват на финал с общ резултат 3:2.

В другата полуфинална среща тимът на ЦСКА-София постигна втора победа над Ботев (Пловдив), този път с 2:1. В първата среща в София младите армейци победиха с 1:0.

Днес ботевистите изиграха силно първо полувреме, в което тотално доминираха своя опонент. Брилянтен гол на Велиян Видолов даде преднина на “жълто-черните”. В края на първото полувреме ботевистите останаха и с човек по-малко след втори, респектиращо червен картон на Симон Стоянов. Втората част бе по-силната за тима от София. “Червените” постепенно се настаниха в половината на Ботев и изравниха резултата. Те отбелязаха и второ попадение след успешно изпълнен 11-метров наказателен удар.

Във финала ЦСКА ще срещне състава на Септември, като датата ще бъде определена допълнително. По всяка вероятност арена на сблъсъка ще бъде стадион "Александър Шаламанов".

Към 22:09 на 15.05.2024 Новините от днес