site.btaШумен 61 победи Локомотив Горна Оряховица на финала в турнира за купата на България по хандбал за мъже, Осъм взе бронзовите медали

Купа на  България  по хандбал за мъже:

финал:
Шумен 61 - Локомотив (Горна Оряховица) - 29:19 (12:7)

мач за третото място:
Осъм (Ловеч) - НСА - 30:24 (13:13)

Шумен 61 защити трофея си в турнира за купата на България по хандбал за мъже след категорична победа на финала над Локомотив (Горна Оряховица) с 29:19 (12:7) във Велико Търново.

Момчетата на Никола Карастоянов, които са и действащи шампиона на страната, спечелиха отличието за пети път в клубната история след 2010, 2012, 2021 и 2023 година.

Двата отбора стигнаха до мача за купата за трети пореден сезон, а Локомотив остана с единствения си триумф през 2022 година.

Шуменци започнаха силно и дръпнаха със 7:3 след 12 минути игра и до края контролираха събитията на полето. В средата на втората част тимът на Карастоянов водеше с 21:13, с което до голяма степен предреши двубоя.

Бранимир Балчев и Йордан Михайлов се разписаха по 7 пъти за успеха.

Йордан Попов беше най-резултатен за "железничарите" с 4 гола.

Осъм спечели бронзовите медали в турнира  за втори път в последните три години, след като победи НСА с 30:24 (13:13) в мача за третото място с (13:13). Ловчалии преодоляха колебливо начало и изоставане с 3:9 след 12 минути игра, като в края на полувремето дори реализираха обрат при 12:11, но почивката дойде при 13:13. С ключова серия от 7:1 Осъм дръпна с 21:17 малко след средата на втората част, а десет минути преди края водеше с 25:19 и до финалната сирена контролираше срещата.

Виктор Симеонов се отличи с 9 попадения за победителите, а Преслав Станчев допринесе със 7.

За столичани с 9 гола изпъкна Георги Аврамов.

НСА, който е петкратен носител на трофея,  не успя да стигне  до отличие в надпреварата за първи път от 2019 година, когато за последно участва във Финалната четворка за купата.