site.btaФутболният отбор на България за девойки до 17 години спечели промоция за Лига А

Футболният отбор на България за девойки до 17 години спечели промоция за Лига А
снимка: Български футболен съюз

Националният отбор на България за девойки до 17 г. постигна изключителен успех във втората фаза на евроквалификациите от Лига B. Съставът, воден от Ангел Славов, завърши наравно 1:1 със Словения и така завърши на първо място в групата, което гарантира промоция за Лига А. България има актив от 7 точки и заема първата позиция, а Словения е със същия актив, но има по-лоша голова разлика.

Срещата не започна добре за българския тим, след като Ивана Чалакова получи директен червен картон още в 7-ата минута. Словенките се възползваха от численото си превъзходство и Осолник откри резултата в 23-ата минута.

Йорданка Парнарова изравни за България в 37-ата минута, а до края националките издържаха на натиска и удържаха равенството.

България завърши на първо място в групата благодарение на победи с 6:1 над Азербайджан в първия двубой и с 6:0 срещу  Молдова във втория.

Състав на България: Огняна Бургоджиева, Гергана Халянова, Ана Церовска, Елена Каменова, Йорданка Парнарова, Ивана Чалъкова, Никол Диманова (78-Тереза Попова), Силяна Михалева (10-Весела Калинова), Андреа Бояджиева, Теодора Митова (78-Ния Дулева), Мариела Петрова (55-Моника Балиова)

Към 04:33 на 25.07.2024 Новините от днес