site.btaНикола Йокич изведе Денвър до победа над Минесота

Никола Йокич изведе Денвър до победа над Минесота
Никола Йокич / снимка: АП/Abbie Parr

Сръбският център Никола Йокич завърши с 35 точки и 16 борби за победата на Денвър Нъгетс със 115:112 над Минесота Тимбъруулвс като гост в най-интересния мач от програмата на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада тази нощ.

Успехът бе с особено значение за "буците", които продължават да водят люта битка точно с Минесота и Оклахома Сити Тъндър за първата позиция в Западната конференция.

Денвър успя да вземе преднина от 18 точки малко преди края на първото полувреме, но домакините не само съкратиха изоставането си, но дори успяха да поведат в средата на последната четвърт с четири точки.

В края на мача обаче много силно включване за Нъгетс направи Майкъл Портър-младши, който реализира 13 от всичките си 26 точки в заключителния период.

Джамал Мъри добави още 18 точки за успеха на Денвър, а за Минесота с 30 точки най-резултатен бе Антъни Едуардс. Джейдън МакДаниелс добави още 26 точки, но домакините не бяха в състояние да се справят с превъзходството на Йокич под кошовете в отсъствието и на тримата си основни играчи там - Руди Гобер, Карл-Антъни Таунс и Наз Рийд.

Кайри Ървинг вкара 28 точки, а Лука Дончич направи "трипъл-дабъл" от 18 точки, 10 борби и 16 асистенции при победата на Далас Маверикс над Сан Антонио Спърс със 113:107.

По-голяма част от тексаското дерби премина с аванс за гостите от Далас, но в последната четвърт двата тима на няколко пъти размениха водачеството.

Все пак по-големият опит на Маверикс натежа в решителните минути и те успяха да се поздравят с втора поредна победа.

За Сан Антонио Тре Джоунс бе най-резултатен с 22 точки, но звездата на домакините Виктор Уембаняма завърши със скромните за възможностите си 12 точки.

Хюстън Рокетс запази надеждите си за попадане в плей-ин турнира, след като постигна шеста поредна победа. Това се случи при визитата на Вашингтон Уизардс, която "ракетите" спечлеиха със 137:114.

Над всички за Хюстън бе Джейлън Грийн, който вкара 42 точки, включително и седем тройки. "Дабъл-дабъл" от 18 точки и 14 борби записа Джабари Смит, а новобранецът Амен Томпсън се отличи с 25 точки.

За Вашингтон, който е последен в класирането в цялата лига, осем от деветимата играчи, появили се на терена, записаха двуцифрен актив, но нито един от тях не вкара повече от 16 точки.

Към 17:19 на 23.07.2024 Новините от днес