site.btaДара Малинова спечели бронзов медал на финала на лента при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "Афродита къп"

снимка БТА архив

Дара Малинова спечели бронзов медал на финала на лента при девойките на деветото издание на международния турнир по художествена гимнастика "Афродита къп" в Атина (Гърция).

Българката беше оценена с 28.000 точки. Това е второ бронзово отличие за възпитаничката на Райна Тошева, след като вчера тя се класира трета в многобоя при родените 2009.

Златото взе Мейтал Маян Сумкин (Израел) с 29.400 точки, а втора е Натали Де Ла Роса (САЩ) с 28.900.

Малинова се класира четвърта на бухалки с 29.850 точки (трудност 13.500; артистичност 7.800; изпълнение 8.250) и остана на крачка от медалите. Щабът подаде контестация, която беше уважена и оценката й беше повишена от 29.550 на 29.800.

Златен медал спечели Альона Тал Франко (Израел) с 31.350 точки.

При жените Никол Тодорова допусна сериозни грешки на финала на бухалки и с резултат от 29.850 завърши на шесто място. Тя няма да играе на финала на лента.

Шампионка на бухалки стана Айбота Ертайкизи (Казахстан) с 32.000 точки.

Така България завършва надпреварата с четири отличия - при жените Никол Тодорова взе сребро на обръч, а при девойките Магдалена Вълкова спечели сребърен медал в многобоя при родените 2010-а, а Дара Малинова взе бронз в многобоя 2009 година и бронз на финала на лента.

Към 11:17 на 27.08.2024 Новините от днес