site.btaБърнли постигна четвъртата си победа за сезона във Висшата лига

Бърнли постигна четвъртата си победа за сезона във Висшата лига
снимка: АП/Barrington Coombs

Бърнли постигна едва четвъртата си победа за сезона във Висшата лига след домакински успех  с 2:1 срещу Брентфорд, с която тимът запази, макар и минимални шансове за оставане в елита.

Още в 9-а минута гостите от Брентфорд останаха в намален състав след директен червен картон на Серхио Регилон. Първоначално съдията подмина ситуацията, но след преглеждане с ВАР, отсъди дузпа и изгони Регилон. От бялата точка Якоб Бруун не сгреши и даде аванс на Бърнли.

Дейвид Фофана вкара втори гол за домакините в 62-а минута, а за гостите от Брентфорд едно попадение върна Кристофер Айер.

Бърнли остава на предпоследната позиция в класирането със 17 точки, на 8 от спасителната 17-а позиция. Брентфорд с 15-и с 26 точки.

В друга битка на дъното Лутън и Нотингам завършиха 1:1. Крис Ууд даде преднина на гостите от Нотингам в 34-а минута, а Люк Бери донесе точката за Лутън с попадение минута преди края.

Лутън е в зоната на изпадащите на 18-о място с 22 точки, а Нотингам е една позиция по-напред с 25 точки.