site.btaКлаебо спечели класическото бягане на 10 км и се приближи до лидера в генералното класиране преди утрешния последен старт за сезона

снимка: АП

Норвежкият скиор Йоханес Клаебо, петкратен олимпийски шампион, спечели класическото бягане на 10 километра за мъже във Фалун, Швеция, предпоследен старт за сезона в Световната купа по ски бягане.

Клаебо финишира първи за 26 минути и записа шеста поредна победа, с което продължава атаката към трета поредна Световна купа и общо пета в кариерата. Успехът е общо 83-и в кариерата на Клаебо за Световната купа.

Финландецът Иво Нисканен завърши втори, на 22,1 секунди след норвежеца. Челната тройка допълни друг представител на Норвегия Мартин Льовстрьом Ниенгет, който отстъпи на съотборника си с 24 секунди.

Лидерът в генералното класиране на Световната купа, норвежецът Харалд Остберг Амундсен, завърши осми на 46,8 секунди след победителя.

Амундсен продължава да води в генералното класиране с 2583 точки, но авансът му на върха бе съкратен и е само 112 точки пред Клаебо.

Така се очертава интригуващо последно състезание утре в масовия старт на 20 километра, с което ще бъде приключен сезонът. Клаебо има шанс за Световната купа, ако спечели утрешния старт, като за победа се дават 100 точки, а има и допълнителни бонус точки, с които може да измести Амундсен от върха.

Към 02:19 на 24.07.2024 Новините от днес