Мач от 25-ия кръг в Първа футболна лига:

Славия - Локомотив Пловдив      1:2  (0:1)
голмайстори: 0:1 Евандро 42, 1:1 Тони Тасев 70, 1:2 Димитър Илиев 72
жълти картони: Ертан Томбак (Славия), Мартин Райнов, Мартин Петков, Ивайло Иванов, Бабакар Дион, Димитър Илиев (Локомотив)
стадион "Александър Шаламанов"
състави
Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Венцислав Керчев, Ивайло Марков (90-Мартин Георгиев), Чунг Нгуен До, Емил Мартинов (80-Ерол Дост), Иван Минчев, Емил Стоев (59-Кристиан Добрев), Тони Тасев (80-Роберто Райчев), Владимир Николов (80-Мартин Сораков)
Локомотив: Кристиан Томов, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Ефе Али (46-Мартин Петков), Тодор Павлов, Оливер Кандем, Мартин Райнов (46-Ивайло Иванов), Евандро (89-Мартин Паскалев), Бабакар Дион (90+1-Христо Иванов), Димитър Илиев, Мичи Нтело (74-Йоан Баи)

Локомотив Пловдив победи с 2:1 като гост срещу Славия в мач от 25-ия кръг в Първа лига.

В 18-ата минута шут на Евандро от статично положение затрудни изключително много Светослав Вуцов, който изпусна топката и тя излезе в ъглов удар.

Точно 11 минути след това Тони Тасев стреля неточно от фаул.

В 32-ата минута Ертан Томбак центрира, получи се разбъркване в наказателното поле на гостите, кълбото падна в Иван Минчев, но ударът му срещна напречната греда зад Кристиан Томов.

Три минути преди изтичане на редовното време на първата част Ангел Лясков пробва дълъг извеждащ пас, Вуцов обаче излезе неразчетено извън наказателното поле, размина се с топката и тя попадна в Евандро, който на празна врата даде аванс за Локомотив.

Веднага след края на първото полувреме имаше сериозно напрежение между старши треньорът Златомир Загорчич и фенове на Славия.

В 51-ата минута "белите" организираха атака, която бе завършена с удар с глава на Тони Тасев, но той не затрудни вратаря на гостите.

В 70-ата минута Ертан Томбак центрира към Тони Тасев и той с глава изравни резултата.

Радостта на домакините беше кратка, след като само две минути по-късно защитата на Славия не действа добре в наказателното поле и топката достигна до Димитър Илиев, който по диагонала реализира втория гол за пловдивчани.

Славия опита да достигне поне до равенството, но не успя да създаде голови положения пред вратата на гостите. "Белите" допуснаха първото си поражение през 2024 година, докато Локомотив се изкачи на четвърто място в класирането в Първа лига след втория си последователен успех.