site.btaГол в последните секунди доближи Болоня до участие в Шампионската лига през следващия сезон

Късен гол на Джовани Фабиан донесе щура радост на футболистите на Болоня / снимка: АП/Marco Bucco

Отборът на Болоня продължава с фантастичното си представяне в Серия "А", след като в първа среща от 29-ия кръг победи с 1:0 като гост Емполи.

Футболистите на Тиаго Мота трябваше да чакат до четвъртата минута на добавеното време на мача, за да стигнат до трите точки, които станаха факт след гол на Джовани Фабиан. 21-годишният халф се оказа на точното място, за да довкара топката след спасяване на вратаря на Емполи Елиа Каприле.

Точно Каприле бе основният виновник за това резултатът да остане 0:0 повече от 90 минути. Стражът на Емполи се отличи с чудесни спасявания както през първото, така и през второто полувреме и логично бе избран за "играч на мача" на медиите в Италия. Неговите усилия обаче не стигнаха и "адзурите" инкасираха третото си поредно поражение, което ги остави само на точка над зоната на изпадащите.

В класирането Болоня е на четвърто място с 54 точки, с шест повече от петия Рома, който е и с мач по-малко. Емполи е на 17-а позиция с 25 точки, на една пред Фрозиноне и на две пред Сасуоло.